Machančata v Králově Poli

Machančata v Králově Poli:

  • TERMÍN: od 13. 9. do 29. 11. 2022 (12 lekcí) – každé úterý od 8:30 do 11:30
  • MÍSTO: Zaječí hora

Cena: 1800 Kč/12 lekcí/rodina, platba převodem na účet (jednorázový vstup: 200 Kč)

Pro koho je kurz určen:

  • pro děti ve věku do 3 let a jejich rodiče, vítáni jsou také sourozenci
  • pro rodiny, které láká vzdělávání dětí v kontaktu s přírodou a chtějí poznat podobně smýšlející rodiny

Kurz povede: Veronika Sonnenscheinová – zakladatelka a ředitelka organizace Machanka, která provozuje Dětský lesní klub Machanka v Bystrci a Dětskou lesní skupinu Machanka v Žebětíně.

Co můžete od kurzu čekat:

Společně vy, já a vaše dítko/děti prožijeme přicházející podzim, zkusíme zažít přírodu tady a teď a to za každého počasí, naučíme se společně svobodně si hrát, starat se o sebe a tvořit z mála, zažijeme dobrodružství, které každodenní les přináší, prožijeme svátky a tradice. 

Co je cílem kurzu:

Cílem Machančat je vytvořit platformu pro setkávání rodin s dětmi venku za každého počasí. S vizí vybudování lesní mateřské školy v Králově Poli. Vytvořit komunitu podobně smýšlejících lidí. Nejde tedy o kroužek, kdy rodiče „odloží“ dítě lektorovi a sami jen přihlíží, ale o aktivní spoluúčast a ochotu podílet se na programu.

Příprava na kurz:

Kurz probíhá venku, ideálně za každého počasí. Pokud bude extrémní nepřízeň, domluvíme se na náhradním programu nebo přesuneme kurz na jiný den. Počítejte ale s tím, že je potřeba připravit se jak psychicky, tak fyzicky do aktuálního počasí. Dobře se obléknout, dobře obléknout děti, vzít termosky s pitím a krabičku se svačinou (prosím neberte s sebou do lesa sladkosti, jogurty a přesnídávky ve skle, ideálně připravte dítěti svačinu, kterou si bude umět samo sníst). Pokud bude pršet, vezměte si nepromokavé věci a pláštěnky a odpovídající obuv, nutností je podsedák -> budeme svačit v lese. Pokud si vaše dítě zvládne nést svůj batůžek samo, tak to je ideální stav. Může jít ostatním dětem příkladem.

 

Spolufinancováno Jihomoravským krajem

Přihláška (společná pro všechny kroužky):