MACHANČATA

Adaptační kurz pro rodiče s dětmi do 3 let

Kurz povede: Veronika Sonnenscheinová 

Termín: od 24.9. do 19.11. 2021 – každý pátek od 9:00 do 11:30

Místo: U Křivé Borovice, Brno-Bystrc

Cena: 1500 Kč, platba převodem na účet (jednorázový vstup: 200 Kč) 

Cena zahrnuje: 

  • 9 lekcí
  • možnost nahlédnout do fungování lesní školky
  • při zrušení lekce z důvodu nemoci nebo extrémní nepřízně počasí bude lekce nahrazena nebo proběhne náhradní program
Machanka pro rodiče s dětmi

Pro koho je kurz určen: 

  • pro děti ve věku do 3 let a jejich rodiče, vítáni jsou také sourozenci
  • pro rodiny, které vážně přemýšlí o zápisu dítěte do DLK Machanka na školní rok 2022/23 

Co můžete od kurzu čekat:

Společně vy, já a vaše dítko/děti prožijeme přicházející podzim, zkusíme zažít přírodu tady a teď a to za každého počasí, naučíme se společně svobodně si hrát, starat se o sebe a tvořit, zažijeme dobrodružství, které každodenní les přináší, prožijeme svátky a tradice, které toto období přináší, budeme bojovat s drakem a konečně se podíváme do opravdové lesní školky, co tam děti a průvodci vlastně dělají, kde si hrají, kde odpočívají, kde pracují? 

Výhodou účasti v podzimní částí kurzu bude možnost plynule navázat na jarní kurz a poté po oficiálním Zápisu do DLK Machanka na Adaptační program, kde budou děti na Machance již bez rodičů, a který bude probíhat v měsících květnu a červnu. 

Celý program adaptace dítěte je důležitý nejen pro dítě samotné, ale pro celou rodinu. Chtěli bychom přijímat do našich řad opravdu motivované rodiny, které vědí, do čeho jdou, a které mají zájem na předškolním vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou.

Příprava na kurz: 

Kurz probíhá venku, ideálně za každého počasí. Pokud bude extrémní nepřízeň, domluvíme se na náhradním programu nebo přesuneme kurz na jiný den. Počítejte ale s tím, že je potřeba připravit se jak psychicky, tak fyzicky do aktuálního počasí. Dobře se obléknout, dobře obléknout děti, vzít termosky s pitím a krabičku se svačinou (prosím neberte s sebou do lesa sladkosti, jogurty a přesnídávky ve skle, ideálně připravte dítěti svačinu, kterou si bude umět samo sníst). Pokud bude pršet, vezměte si nepromokavé věci a pláštěnky a odpovídající obuv, nutností je podsedák -> budeme svačit v lese. 

Pokud si vaše dítě zvládne nést svůj batůžek samo, tak to je ideální stav. Může jít ostatním dětem příkladem. 

Co je cílem kurzu: 

Postupně seznamovat děti s tím, že se můžou postarat sami o sebe, tzn. dítě si nosí svůj batůžek, učí se vytáhnout si z něj podsedák a posadit se na něj, učí se otevírat krabičku, vytáhnout si svačinu, najíst se v lese, vytáhnout si termosku s pitím, napít se, sbalit si věci, učí se vysmrkat se -> to jsou důležité sebeobslužné věci. Neméně důležitý cíl je prožít s dětmi podzim v souladu s přírodou, tradicemi, svátky, zkoumáním, objevováním nového, opakováním zažitého, naučit se fungovat v menší partě dětí a připravit se na zimu. 

Přihláška: