Výtvarný klub

Termín: od 15. 9. do 17. 11. 2022 (10 lekcí), každý čtvrtek od 9:30 do 10:30

Místo: Areál Dětské skupiny Machanka – Brno-Žebětín, č. ev. 1369 (mapa) a okolní příroda

Cena: 1000 Kč, platba převodem na účet (jednorázový vstup: 150 Kč)

Kurz povede: Eva Chropovská

Pro koho je klub určen:

– pro rodiče s dětmi do 3 let
– pro rodiny, které láká tvoření, chtějí zažít radost ze společné tvorby a nadchne je popis kurzu níže

Co můžete od klubu čekat:

Jedná se o klub, v němž mohou všichni účastníci naplno popustit uzdu své fantazii a nechat se vést kouzlem okamžiku. Ve výtvarném klubu je i cesta cílem a proto klademe důraz v první řadě na proces tvorby, více než na samotný finální produkt. Rodiče s dětmi vyzkouší práci s nejrůznějšími materiály a výtvarnými technikami, s tradičními, i méně známými.

Výtvarný klub vychází z konceptu a principů organizace Machanka. Tvorba v tomto kroužku se proto opírá hlavně o zážitek, přírodní rok, aktuální svátky a tradice. Při tvorbě budeme hojně využívat přírodniny a tvoření venku na čerstvém vzduchu. Klub může poskytnout také příjemný prostor pro utužení vztahu rodiče s dítětem, ale i pro navázání přátelství mezi rodinami navzájem.

Výtvarné aktivity výborně rozvíjí jemnou motoriku a hlavně grafomotoriku dítěte. Jsou stěžejní také pro rozvoj fantazie a kreativity. Rozvoj těchto dovedností u dětí maximálně podporujeme a v klubu na to bude dostatek prostoru. Děti se při tvorbě také učí udržet pozornost nad danou činností a trénují svou trpělivost občasnými nezdary, kterých je ve výtvarném umění plno a které ne vždy musí znamenat tragédii, naopak mnohdy otevírají dveře novým, dosud neviděným možnostem a nápadům. Meze se nekladou ani osobitému vyjádření, naopak má originalita naši plnou podporu, každá lidská bytost je individuální osobnost, a přestože jednotlivé lekce kroužku se nesou vždy v určitém duchu, každý má možnost pojmout téma svým vlastním způsobem.

Spolufinancováno Jihomoravským krajem

Přihláška (společná pro všechny kroužky):