Výtvarný klub

Kurz povede: Eliška Plchotová

Termín: od 3. 3. do 16. 6. 2022 – každý čtvrtek od 17:10 do 18:00

Místo: Zázemí Dětské skupiny Machanka – Brno-Žebětín, č. ev. 1369 (mapa)

Cena: 1500 Kč, platba převodem na účet (jednorázový vstup: 150 Kč)

Cena zahrnuje: 15 lekcí, výtvarné potřeby
(při zrušení lekce z důvodu nemoci bude lekce nahrazena v náhradním termínu)

Pro koho je klub určen:

– pro děti ve věku od 4 do 7 let a jejich rodiče, případně prarodiče, tety, strýčkové atd.
– pro rodiny, které láká tvoření, chtějí zažít radost ze společné tvorby a nadchne je popis kurzu níže

Co můžete od klubu čekat:

Jedná se o klub, v němž mohou všichni účastníci naplno popustit uzdu své fantazii a nechat se vést kouzlem okamžiku. Ve výtvarném klubu je i cesta cílem a proto klademe důraz v první řadě na proces tvorby, více než na samotný finální produkt. Rodiče s dětmi vyzkouší práci s nejrůznějšími materiály a výtvarnými technikami, s tradičními, i méně známými, přičemž u některých technik budeme mít možnost poodkrýt také střípky z jejich historie, nebo si povíme něco málo o osobnostech výtvarného umění, které tímto stylem tvořily již dávno před námi.

Rodiče s dětmi se potkávají nad výtvarným uměním, tvoří a můžou si vyrobit spoustu originálních výrobků. Co je ale klíčové, tak proces vzájemné inspirace, kterou mohou následně rodiny s dětmi využít při domácím tvoření. Klub může poskytnout také příjemný prostor pro utužení vztahu rodiče s dítětem, ale i pro navázání přátelství mezi rodinami navzájem.

Výtvarný klub vychází z konceptu a principů organizace Machanka. Tvorba v tomto kroužku se proto opírá hlavně o zážitek, přírodní rok, aktuální svátky a tradice. Při tvorbě budeme hojně využívány přírodniny a tvoření venku na čerstvém vzduchu.

Výtvarné aktivity výborně rozvíjí jemnou motoriku a hlavně grafomotoriku dítěte. Jsou stěžejní také pro rozvoj fantazie a kreativity. Rozvoj těchto dovedností u dětí maximálně podporujeme a v klubu na to bude dostatek prostoru. Děti se při tvorbě také učí udržet pozornost nad danou činností a trénují svou trpělivost občasnými nezdary, kterých je ve výtvarném umění plno a které ne vždy musí znamenat tragédii, naopak mnohdy otevírají dveře novým, dosud neviděným možnostem a nápadům. Meze se nekladou ani osobitému vyjádření, naopak má originalita naši plnou podporu, každá lidská bytost je individuální osobnost, a přestože jednotlivé lekce kroužku se nesou vždy v určitém duchu, každý má možnost pojmout téma svým vlastním způsobem.

 

Přihláška: