Zápis na školní rok 2022/2023

Milé rodiny, 

uvolnilo se místo v Dětské lesní skupině Machanka v Žebětíně. Víme, že jsou mezi vámi rodiny, které řeší nástup dítěte do školky s ohledem na zralost dítěte. A ta se nedá naplánovat na období zápisů ve školkách. Zároveň je tento text určen rodinám, které si zvolily alternativní vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou jako svou cestu a volí lesní školku, protože cítí, že je to odpovědný způsob vzdělávání a jsou ochotné do vzdělávání už v tak raném věku investovat. Ano, je to investice, jak finanční, tak časová, ale vyplatí se


Děti z lesních školek
rostou pro budoucnost. Jsou odolné, umí řešit konflikty, postavit se čelem k problému, umí se domlouvat, jsou citlivější k sobě samým, ke svému okolí, k přírodě, vyrůstají v malé skupince dětí, tvoří pevná přátelství, která přetrvávají… Věřím, že les je ideální prostředí pro všestranný rozvoj dítěte. Přidejte k tomu tradice z našeho kulturního prostředí, svátky, které děti v tomto prostředí ukotvují, respektující přístup průvodců, dostatek pohybu a máte místo, které je pro vaše dítě to ideální.


Už teď ale můžeme napsat, že počítáme s
adaptací dítěte, takže je možné, aby vaše dítě chodilo třeba jen na 3 dopoledne v týdnu a adaptovalo se na místní podmínky a vy abyste si zvykli na to, co obnáší mít dítě v lesní školce. 


Pokud vážně uvažujete o zápisu vašeho dítěte do Dětské lesní skupiny Machanka, přijďte v
pondělí 26. 9. v 9:30 hod. před areál školky. Budu se na vás těšit. 

 
Veronika Sonnenscheinová 
Ředitelka DS a DLK Machanka 
 
Pohled na zázemí Dětské skupiny Machanka
Děti s vílou Machankou
Klub pro rodiny s dětmi - Machančata

 

V případě dotazů se můžete obrátit na koordinátorku lesní školky Machanka:

Eva Chropovská, tel. 608 639 360, e-mail: lesni@machanka.cz